Folyton felfázott – majd elkezdett pár apróságra odafigyelni, és jól lett
A felfázás legalább egyszer élete során elér minden nőt, ám sok férfi is megküzd vele. Kevesen tudják róla, de a legtöbb esetben nem az öltözettel vagy az időjárással áll összefüggésben, hanem fertőzés okozza. Előbbiek maximum legyengítik az immunrendszert, amely így könnyebben támadhatóvá válik. Az étkezés befolyásolhatja a felfázás kialakulását, segíthet annak megelőzésében és gyógyításában is. Hogy miképpen, azt tovább olvasva megtudhatod.
- Felkészülés – a felfázás megelőzhető
A védekezőrendszer erősítése elengedhetetlen, ha elkerülnéd a felfázást. A baktériumok elszaporodását kell alapvetően megakadályozni ilyenkor, ez pedig a legkönnyebben pre- és probiotikumok fogyasztásával lehetséges. Ilyenkor elsőre mindenkinek az élőflórás joghurtok, kefirek ugranak be, de akkor sem kell aggódnod, ha nem fogyasztasz tejterméket: minden erjesztett élelmiszer remek forrást jelent, mint amilyen például a savanyú káposzta, de a hagymafélék, az articsóka vagy a csicsóka fogyasztása is kifejezetten hasznos lehet.
Ha étrend kiegészítő gyógynövényeket is segítségül hívnál immunrendszered erősítéséhez, felfázás ellen kifejezetten javasolt az echinacea, más néven kasvirág és az aloe vera is.
- Felfázás megelőzése és kezelése – együttes megoldás
Mind megelőzésre, mind a már kialakult betegség kezelésére nagyon jó megoldás a tőzegáfonya. Rendszeres fogyasztásával sokat tehetsz a kiválasztó szervek egészségéért, ugyanis meggátolja a baktériumoknak a húgyutak falához tapadását. Az étkezésedbe érdemes beiktatnod szárított formában vagy teaként, de étrend kiegészítő kapszula formájában is szedheted. Utóbbi megoldás kúra-szerűen és állandó jelleggel is ajánlott, ha kimondottan hajlamos vagy a húgyúti fertőzésekre, felfázásra.
- Kedvező környezet a baktériumoknak – mi az, amivel megbetegíted magad?
Vannak természetesen olyan élelmiszerek is, amelyek rendszeresen és sokat fogyasztva, hajlamosabbá tehetnek a felfázás kialakulására. Emellett, már kialakult felfázás esetén, kifejezetten kerülendő is ideiglenesen a fogyasztásuk, mert csak súlyosbítják a helyzetet vizeletet savasító hatásuk miatt! Melyek ezek az élelmiszerek?
- cukor, és minden cukros étel, beleértve a mézet, szirupokat is; emellett lekvárok, édességek és a rejtett módon, hozzáadott cukrot tartalmazó ételek;
- húsok (főként a vörösek);
- tojás;
- gabonafélék, és minden, ami ezekből készül: pékáruk, kenyerek, gabonapelyhek, tésztafélék;
- a sóbevitelt is érdemes csökkenteni.
- Ha már kialakult a felfázás: növeld a vizelet mennyiségét
Nem véletlenül mondják, hogy felfázás esetén a napi 3-4 liter gyógytea és víz is kevés szinte. Ilyenkor ugyanis a legtöbbet azzal teheted magadért, ha megnöveled a vizelet mennyiségét, mert így segíted a baktériumok távozását. Minél többször hív a természet, annál gyorsabban gyógyulsz majd. A klasszikus megoldást a felfázás elleni teák adják, amilyen például a cickafarkfű, a mezei zsurló vagy a csalán. Emellett egyél magas víztartalmú, illetve vízhajtó hatású ételeket a beteg időszakban: például zellert, uborkát, retket, paradicsomot és spárgát.
Visszatérő betegségek? A válasz a táplálkozásban (is) keresendő
Sokan küzdenek újra meg újra visszatérő egészségügyi problémákkal, amelynek nem találják az okát, és a gyógyszeres kezelések ellenére, újra meg újra visszatérnek a betegségek. Ilyenkor gyakran az életmód tehető felelőssé, a nem megfelelő táplálkozás, illetve nem megfelelő arányú tápanyag-bevitel, a hormonálisan kedvezőtlen étkezés.
Szeretnél mihamarabb megoldást találni a problémára? Válassz személyre szabott étrendet, amelyet a Te tested igényei határoznak meg!
A szervezeted igényeinek megfelelő ételekért nem kell messzire menned! A Metodic Food minden hétköznap glutén- és laktózmentes alapanyagokból, cukor és adalékok hozzáadása nélkül készült ebédet szállít Neked házhoz. Egészséges fogásokkal a szervezeted működését helyreállíthatod, az immunrendszeredet megerősítheted, ezzel elkerülve többek közt a betegségek folyamatos visszatérését.