Hányadik fogyókúrádra készülsz?


hanyadik1

Ha már túl vagy jó néhány sikertelen, vagy csak ideig-óráig ható fogyókúrán, valószínű, hogy nem vigasztal az a tény, hogy nem vagy egyedül. A felmérések szerint a diéták 80%-a nem működik. Vajon mennyire igaz ez az állítás? Körülbelül annyira, mintha azt mondanánk, hogy az ételek 80%-át nem szeretik az emberek. Ez az elsőre meglehetősen butának hangzó kijelentés nagyon is igaz.

Biztosan van olyan étel, amelyiket Te kimondottan imádsz, míg a családod többi tagja semmi pénzért meg nem enné. Még megkóstolni sem hajlandó. És lehet ez fordítva is, mások olyan ételeket szeretnek, amitől Neked fordul fel a gyomrod, ha csak rá gondolsz. Nincs az az ember, aki számára ez ne lenne valóságos tény.

hanyadik2

Ennek a jelenségnek természetesen több oka is van, de az egyik legfontosabb ezek közül, hogy nem vagyunk egyformák. Másképp működik az emésztőrendszerünk, a hormonrendszerünk, az idegrendszerünk, amelyekre hatással van a táplálkozásunk. Mi a köze például az idegrendszernek a fogyókúrához? Bár erről komoly tudományos értekezést lehetne írni, mégis elég, ha csak belegondolsz, hány ismerősöd lesz ideges attól, ha pár napig nem jut húsételhez? Vagy a kedvenc édességéhez? Miközben vannak, akik egyiket sem fogyasztják, mégis kiegyensúlyozott egyéniségnek tartod őket…

Nem lehet, hogy a diéták esetében is ez a gond? Nem lehet, hogy nem a diéták 80%-val van baj, hanem azzal, hogy nálad nem működik a diéták 80%-a, és még nem találtad meg, melyik az a 20%, ami számodra megfelelő lenne?

Jogos a kérdés, hogy akkor hogyan találod meg azt a 20%-ot, ha gyorsan és tartósan szeretnél megszabadulni felesleges kilóidtól. Nos, van módszer, hogy ezt megtudd, de az biztos, hogy az a legrosszabb, ha egyik diétából a másikba kezdesz. Mert, bizony, ez a kísérletezés akár az egészségedbe is kerülhet. Nem véletlen, hogy egy elkezdett fogyókúrákat sokan azért hagyják abba, mert képtelenek hosszú távon azokat az ételeket fogyasztani, amelyeket az adott diéta előír. Sőt, még azt is állítják, hogy hatékony volt ugyan, de képtelenek nap, mint nap ugyanazokat az ételeket megenni, vagy éppen kifejezetten utálják azokat.

Bizhanyadik3onyára már kiderült a számodra, hogy mi mindent kellene ismerned ahhoz, hogy ki tudd választani a Neked megfelelő diétát. Igen, a legfontosabb, hogyan működik az emésztőrendszered, vagyis milyen az anyagcsere-típusod. Emellett a hormontípus és az idegrendszeri típus ismerete is fontos még ahhoz, hogy tudd, milyen élelmiszerek segítik elő a fogyásodat, és melyek nem, milyen tápanyagok támogatják az egészségedet, és melyek nem.

Mindezek olyan tényezők, amelyek mind a mai napig nem voltak pontosan mérhetők. A Metodic anyagcsere-típus mérés mögött álló tudományos kutatás eredményi azonban lehetővé teszik, hogy mindez kiderüljön, és a diéta összeállításában segítsen. Így nem csak a diéta lesz eredményes, hanem arra sem kényszerülsz, hogy olyan ételeket egyél, amit nem szeretsz. Igaz, azok közül is le kell mondanod párról, amelyeket imádsz. De ez esetben már nem kizárólag az alakod, hanem az egészséged is tét.

Értékelje ezt a tartalmat