Te iszol reggel kávét? Így hat a súlyodra és a közérzetedre


A reggel az egész napot meghatározza, ez a napszak „indít el”. Amilyen a reggeled, olyan az egész napos lelkiállapotod, energiaszinted is. Érdemes tehát olyan reggeli rutint kialakítanod, amellyel pozitív mederbe terelheted a napjaidat, én nemcsak a jókedvedet, de az egész napi vitalitásodat is megalapozza. Sajnos van néhány olyan szokás, amibe a legtöbb ember, köztük valószínűleg Te is, beleszalad. A rosszkedven és a kevés energián túl pedig, idővel pluszkilókat is okoz magának. Eláruljuk, milyen rossz szokásokat kerülj inkább, és miként változtass rajtuk egyszerűen!

A leggyakoribb hibás reggeli rutin – a kávé

Tudjuk, hogy nehéz felébredni. Azt is, hogy a kave-feketekávétól, mint megszokástól, igen nehéz megszabadulni. De ha elolvasod a koffeinről szóló írásunkat, rájössz, hogy milyen rosszat teszel a testeddel, ha rendszeresen fogyasztod. Meglepő, de még hízhatsz is tőle! Kattints ide a részletekért. A reggeli koffein, és pláne, esetleges nikotin, ha dohányos vagy, igencsak káros napindítók a szervezetnek. Gondolj bele, egész éjjel nem jutott semmilyen tápanyaghoz, és rögtön stimulánsokkal mérgezed? A komplett szervezetedre nézve káros ez a reggeli rutin, beleértve a hormontermelő szerveidet, például az agyalapi mirigyedet, pajzsmirigyedet, mellékvesédet, és az emésztő-, illetve idegrendszeredet is. Gyakorlatilag egész napra nézve borítod fel az anyagcserédet, ha így kezded a napjaidat, hosszútávon pedig túlsúlyt okozó anyagcserezavarokat, súly- és hormonproblémákat is okozhatsz magadnak. Kell ez? Ugye, hogy nem!

Érdekesség: Azzal kapcsolatban, vajon jó-e a reggeli, megoszlanak a vélemények. Harcos szakértők szerint nem lehet egészséges az ember reggeli nélkül, mások pedig azt mondják, ez mindenkinél más és egyedi. Nem szeretnénk itt és most állást foglalni ezzel kapcsolatban, mert tényleg nagyon különböző lehet, ahogyan az emberek szervezete működik, de az is igaz, hogy a reggeli az egészséges életmód része alapvetően. Ha megismered a saját, egyéni anyagcseretípusodat, abból kiderül, Neked vajon fontos-e, hogy reggelizz! Tudj meg többet ide kattintva!

A második legrosszabb reggeli rutin: a nyújtás hiánya

Nagyon kellemes tud lenni egy kiadós nyújtózkodás az ébredést követően. Vagy nem? Emlékszel, mikor nyújtóztál egy jót utoljára az ágyban? Mivel a tagjaid elzsibbadnak az éjszaka folyamán, érdemes kicsit átmozgatni őket, mielőtt kikelnél az ágyból. Ezzel a vérkeringésed is felpezsdül, és az izmaid, ízületeid is regeneráltabban indulnak neki a napnak. Hidd el, már korán jobb kedved, és több energiád lesz, ha ezzel a reggeli rutinnal indítod a napot!

Rosszkedv, stressz4dühöngés, kiegyensúlyozatlanság

Már reggel rossz a kedved és morcos vagy? Ez sajnos az egész napodra rányomhatja a bélyegét, és rosszabbul
reagálhatsz a stresszhelyzetekre, könnyebben elfáradhatsz. Ha hajlamos vagy a reggeli rosszkedvre, akkor érdemes néhány relaxációs, esetleg légzőgyakorlattal kezdened a napod, ez ugyanis kiegyensúlyozottá és nyugodttá tesz. Ha van erkélyed, ott végezd el a frissítő gyakorlatokat, akár néhány jógamozdulattal együtt! Már pár nap alatt csodás, frissítő reggeli rutinná válik, ha beiktatod.

Ha ez nem része a reggeli rutinodnak, azzal nagyon rosszat teszel

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, mennyire fontos az elegendő mértékű vízfogyasztás. Reggel sincs ez másképp, gondolj bele ugyanis, a tested 6-8 órán keresztül nem jutott semmilyen folyadékhoz, nem regeneráltad vízzel a sejtjeidet. Rossz reggeli rutin az, ha nem nyúlsz ébredés után 10 percen belül a palack után! Ahhoz, hogy a testi folyamataid, beleértve az anyagcserét is, megfelelően elinduljanak, Te pedig kipihentebbnek, jobb kedvűnek, fittebbnek érezd magad, fontos, hogy ébredés után rögtön megigyál 3-5 dl vizet.

Értékelje ezt a tartalmat