Lassú emésztés és anyagcserebajok ellen – 2 hatékony és természetes megoldás


A lassú anyagcsere igen gyakori oka lehet a súlytöbbletnek, az anyagcsere zavarai pedig számtalan kellemetlen percet okozhatnak az érintetteknek, később ráadásul komolyabb szövődményekkel is járhatnak. Sokan követik el azt a hibát, hogy gyógyszereket kezdenek el bekapkodni, ha pedig fogyni szeretnének, nem életmódot váltanak, hanem nekiállnak sanyargatni magukat. Most két természetes módját ismerheted meg az anyagcsere működés javításának.

Az emésztési panaszok természetes tünet csökkentői – a gyógyteák

Nem, véletlenül sem fogyókúrás és salaktalanító teákat ajánlunk, azok, bár egy fokkal jobbak a turmixoknál, még mindig csak annyi funkciót töltenek be, hogy kihajtanak belőled mindent – a zsíron kívül, ami pedig a cél lenne. Az emésztőrendszer általános működésére pozitívan ható gyógyteák fogyasztását ajánljuk, amelyek nem drasztikus módokon támogatják a mindennapi méregtelenítés és az anyagcsere működés folyamatait.

Milyen teákat érdemes választanod?

Frissítő és hűsítő borsmenta tea

Csökkenti az émelygést és a hányingert, és segít, ha emésztési zavarok kínoznak. Naponta 3-4 csészényit is megihatsz ebből a gyógyteából, nemcsak az említett panaszok fennállása esetén, citromkarikával és mézzel pedig nyugodtan ízesítheted.

A zsályatea egy igazi adu ász

Étkezés előtt fogyasztva segít megelőzni a puffadást, egyébként vérkeringés fokozó hatása miatt segíti a szervezet méregtelenítését, például a leszámolást a narancsbőrrel. Napi 1-3 csészével ajánlott fogyasztani. Várandósok azonban kerüljék, mert vetélést okozhat.

A népszerű citromfű

Pozitív hatást gyakorol az emésztésre, jó vízhajtó, és csökkenti a puffadást. Vízhajtóként reggel, ébredés után, emésztésjavítóként evés előtt érdemes inni a citromfüvet gyógytea formájában. Egy pici mézzel könnyen ízletesebbé tehető, de keverhető például 100%-os gyümölcsteával is.

Terápiás jellegű csontleves – mert már a nagyanyáink is tudták, mi az, ami igazán hatékony

Tudtad, hogy a csontleves nem kizárólag előételként kerülhet fel az étkezőasztalra, hanem, mint természetes gyógyító jellegű élelmiszer is? A különbség annyi, hogy míg a sima csontleves gyorsan készen van, és zöldséggel, minimális csonttal és hússal együtt készül, a terápiás célra szánt változatot hosszan, 6-10, de akár 24 órán keresztül is célszerű főzni. Sokkal több csontos, porcos, inas rész kerül bele, igen magas zselatintartalmú levet kapunk a végén, amely ha megdermed, meg is kocsonyásodik.

A hosszú főzésnek köszönhetően ezt a levest nem kell a szervezetnek megemésztenie, hanem azonnal, emésztés nélkül szívódnak fel a szervezetben azok a hasznos anyagok, amelyek például az emésztőrendszer egészségét is támogatják, illetve segíthetnek visszaállítani annak megfelelő működését. A magas kollagéntartalom miatt ez egy rendkívül jó, fiatalító hatású táplálék is – narancsbőr, kötőszöveti gyengeség és korai öregedés jeleinek tapasztalása esetén ajánlott kúraszerű fogyasztása, ami naponta 3-4 dl-t jelent.

A Metodic Food-tól lehetőséged van terápiás jellegű csontleves megrendelésére. Vesd be kúraszerűen, és figyeld, szeresd a lé jótékony hatásait. Kattints IDE!

Értékelje ezt a tartalmat