Milyen táplálkozási típusok vannak?
Az anyagcseretípus-mérésnél a következő szempontokat vizsgáljuk:
Az egyén
• idegrendszeri -,
• emésztőrendszeri -,
• hormonrendszeri -,
• vércsoport sajátosságait
Az idegrendszeri beállítottság szerint az emberek lehetnek szimpatikus, paraszimpatikus és egyensúlyi típusok.
Az emésztőrendszeri beállítottság szerint az emberek lehetnek lassú égetésűek, gyorségetésűek és egyensúlyi típusok.
Normál esetben egy szimpatikus idegrendszeri dominanciával rendelkező egyénhez lassú égetésű emésztőrendszer-, és egy paraszimpatikus idegrendszeri dominanciával rendelkező egyénhez pedig egy gyorségetésű emésztőrendszer tartozik. Így törekszik a test az egyensúlyi állapot kialakítására. Természetesen a legszerencsésebb helyzetben az idegrendszeri- és emésztőrendszeri egyensúlyi típusú emberek vannak.
A megfigyeléseink alapján csak kevesen ismerik egyéni anyagcsere-sajátosságaikat – és táplálkoznak ennek megfelelően a mindennapokban-, ezért szinte minden ember egy felborult egyensúlyi állapottal küzd meg nap, mint nap. A gyakorlatban ennek következményei leginkább elhízás, rossz közérzet, depresszió, fáradékonyság, vagy akár hiperaktivitás és egyéb betegségekformájában mutatkozik meg.
Az idegrendszeri- és emésztőrendszeri beállítottságon túl, a vizsgálat során fontos azt is figyelembe venni, hogy az adott egyén milyen hormonrendszeri aktivitással rendelkezik.
Négyféle hormontípust különböztetünk meg: agyalapi-, petefészek-, pajzsmirigy– és mellékvese típust.
A hormonrendszernek iis jelentős befolyása van táplálkozásra, mivel ez is jelentősen befolyásolja, mi az, amit „büntetlenül” fogyaszthat valaki, és mi az, ami kifejezetten hízást vált a testében.
Nálunk saját típusodnak megfelelő fogások közül válogathatsz, minden fogásunk gluténmentes, laktózmentes és cukormentes alapanyagokból készül – mindezt azért, hogy az életmódváltás garantáltan sikeres legyen! Válaszd a Metodic Food-ot, ahol személyre, vagyis anyagcseretípusodra szabott fogások közül válogathatsz.
Mindenkinek vannak különösen kedvelt, emiatt gyaran fogyasztott ételei, amikből sokszor, akár naponta többször is eszik – bizonyára Neked is. Ezek az ételek jellemzően azok, amelyekkel hozzájárulsz a domináns hormonmirigyed túlterheléséhez. Bár eleinte tényleg pozitív érzéseket okoz a fogyasztásuk, idővel, függően az alkati jellemzőidtől, hízást vált ki ez a folyamat.
Ezért, ha változtatsz berögzült szokásrendszereden, és drasztikusan elkezded lecsökkenteni a számodra hízást kiváltó élelmiszerek körét, akkor az alkati adottságaidat tekintve is nagy változásokon mehetsz keresztül.
Az anyagcseretípus-mérés előtt jó, ha kideríted a vércsoportodat, mert ez az információ is közelebb visz minket ahhoz, hogy felderítsük, melyek számodra az optimális élelmiszerek, és melyekből javasolt inkább ritkábban fogyasztanod.
Magadra ismersz?
- Súlyproblémával küzdesz, fogyni/hízni szeretnél?
- Hirtelen tör Rád a farkaséhség, és ilyenkor úgy érzed, csillapíthatatlan az étvágyad?
- Volt már jojó-effektusod korábbi diétáid során?
- Fokozott vágyad van az édességekre?
- Étkezés után azonnal Rád tör az álmosság?
- Emésztési problémáid vannak?
- Vércukorszinted gyakran ingadozik?
- Magas vérnyomással küzdesz?
- Gyakran levertnek, energiátlannak érzed magad; fáradékony vagy, esetleg hiperaktív?
- Rossz a közérzeted, gyakori hangulatváltozásaid vannak?