5 mindennapi szokás, ami áteresztő bél szindrómához vezet – így előzd meg természetesen

Az áteresztő bél szindróma egyre gyakoribb betegség, ami a különböző szövődmények kialakulása mellett az életminőség romlásáért is felelős lehet.

A bélfal gondoskodik arról, hogy a káros anyagok ne jussanak a szervezet belsejébe, és magában tartsa a mikrobákat, méreganyagokat, valamint a megemésztetlen élelmiszer-részecskéket. Van úgy azonban, hogy nem képes megfelelően működni, ami immunrendszerünkre, testi funkcióinkra és anyagcserénkre káros hatással van. Az áteresztő bél szindrómának komoly következményei lehetnek, ezért nem árt, ha tisztában vagyunk az alábbi dolgokkal, hiszen emberek milliói küzdenek vele, és sokan nem is tudnak róla.

 

Az áteresztő bél szindróma okozói

 

Az áteresztő bél szindróma tünetei:

Az áteresztő bél szindróma tünetei a különböző ételérzékenységek tüneteivel függnek össze:

Az áteresztő bél szindróma megelőzése természetesen

Mivel ennek a betegségnek legfőbb okozói közül a helytelen táplálkozás szerepel az első helyen, érdemes felülvizsgálni étrendünket. A cukor, a gyorséttermi-, valamint a glutén tartalmú ételek helyett egészséges és tápláló élelmiszerekre van szükség mindenki szervezetének. Az áteresztő bélszindróma megelőzésére vagy kezelésére kiváló hatással van a csontleves, ami aminosavakban gazdag, valamint a csontokból, inas, porcos ízületekből olyan értékes anyagok főnek a levesbe, amelyek az emésztőrendszerre gyógyító hatással vannak. A csontleves csodatévő hatásairól korábbi cikkünkben már írtunk, amit IDE kattintva találsz. Természetesen mi is gondoskodtunk arról, hogy étlapunkat színesítse ez a csodaleves.

A 36-48 órán keresztül főzött csontleves megrendeléséért kattints ide!

Fontos azonban, hogy tudd, akkor van gyógyító hatása ennek az ételnek, ha kúra szerűen fogyasztod, ami azt jelenti, hogy napi 3-4 dl bevitele ajánlott MINIMUM féléven keresztül. Természetesen felhasználhatod alapléként, vagy felöntheted vele a zöldséglevest, de más ételhez is nyugodtan hozzáadhatod.