Nem megy a fogyás? 3 egyszerű dolog, ami ezen változtat
Úgy érzed, mindent megteszel, de csak nem akarnak eltűnni a pluszkilók? Valahol ezek szerint mégis „hiba van a gépezetben”, ami persze közel sem biztos, hogy rajtad múlik. Sajnos nehéz hiteles információforrást találni a fogyással kapcsolatban, de mi most segítünk. Három olyan tippet adunk, amelyek új irányt mutatnak majd Neked, és végre a fogyásod is beindul majd.
A fogyás alappillérei: ismerd az okokat, és legyenek céljaid!
Ahogy nincs két egyforma ember, úgy nincs két egyforma fogyás sem. Mindenki túlsúlya mögött más-más okok állnak, a
Tájékozottság és hasznos információk a hatékony fogyás hátterében
Ha valaki minden cikket elolvas az online és print női magazinok fogyókúra rovataiból, attól még nem válik tájékozottá. Aktuális trendek, legfeljebb rövidtávon sikert hozó praktikák ezek, amelyeknek inkább céljuk a szenzációkeltés és az olvasóvonzás, mint a tényleges segítségnyújtás. Emellett, a fogyókúra, illetve a diéta közti különbségek is jelentősek, amiről sokan nem tudnak. Míg a fogyókúra egy rövid, általában megterhelő időszakot jelöl, aminek hatása is rövidebb, addig a diéta magát az étrendet jelenti, olyan szabályokkal, amelyek akár egy életen keresztül betarthatók. Neked az a célod, hogy tartós és egészséges fogyást érj el, ehhez pedig egy tartható diétára, egy új életmódra van szükséged.
- Mi tesz hasznossá egy információt a fogyással kapcsolatban? Az egyedisége, a személyre szabottsága. Akkor hasznos, ha nem egy adott terméket kínál, ha nem mindenkire azonos étkezési és/vagy sportolási szabályokat erőltet, hanem figyelembe vesz egyedi tényezőket is. Testfelépítést, életmódot, egészségügyi állapotot, emésztőrendszeri jellemzőket, hormonális jellemzőket, idegrendszeri tényezőket is. Ezek vannak ugyanis főként befolyással a fogyásra és a hízásra. Olvass tovább, tudj meg többet a zöld szavakra kattintva.
A tartós fogyáshoz kell egy jó étrend
Mitől jó egy étrend? Ugye nem mondunk újat azzal, hogy a személyre szabottsága teszi azzá? A komplex étrendnek tartalmaznia kell a tiltólistás ételeket, a megengedhető ételeket, illetve a kedvező hatású élelmiszereket is, mennyiségi adatokkal. Az élelmiszerlista mellett fontos, hogy a kitűzött célok és helyet kapjanak az étrendben, tehát meg kell határozni optimális napi kalóriabevitelt és tápanyagarányt, tápanyageloszlást is. Az étrend azért is hasznos, mert folyamatos alapot biztosít egy bevásárló listához, ha figyelembe veszed a benne foglaltakat, nem landolnak majd kedvezőtlen hatású ételek a kosaradban!