Gyógytea minden napra: méregtelenítőtől az alvásjavítóig – 1. rész
Érthető, ha időnként megunod az ásványvizet, és valami mást is innál. A leginkább ajánlott folyadék ilyen esetekben a gyógytea. Tudjuk, ez nem hangzik túl finomnak: de egy-két csínnyel egyrészt ízletesebbé tehető, másrészt, ha megismered a hatásaikat biztos, hogy akad majd olyan, amire azt mondod: jé, erre pont szükségem van!
Borsmenta tea, a frissítő csemege
A borsmenta tea kellemesen hűsítő íze miatt főként tavasztól őszig kedvelt. Remek fejfájás csillapító hatással bír, emellett erős ízű, fűszeres, fokhagymás ételek után hatékony leheletfrissítő. Ezek mellett, csökkenti az émelygést és a hányingert is, és segít, ha emésztési zavarok kínoznak. Naponta 3-4 csészényit is megihatsz ebből a gyógyteából, nemcsak az említett panaszok fennállása esetén, citromkarikával és mézzel pedig nyugodtan ízesítheted.
Gyógytea, ami „t
Kiváló vértisztító, salaktalanító és méregtelenítő a csalántea. Segíti az életmódváltást, hiszen kitakarítja a méreganyagokat, ezzel a fogyás ütemét is felgyorsítva. Megtisztítja a testet a lerakódott kemikáliáktól is. Mivel igen erőteljes gyógyhatású szer, napi 1-2 decinél többet nem ajánlott inni belőle.
Nyugtat és harmonizál a citromfű tea
Minden gyógytea közt igen népszerű a kellemes aromájú citromfű tea. Pozitív hatást gyakorol az emésztésre, jó vízhajtó, és csökkenti a puffadást. Ezek mellett, az idegrendszerre gyakorolt jótékony hatásai miatt remek antidepresszáns és alvásjavító. Napi 2-3 csésze ajánlott belőle: hangulatjavítóként az étkezések között, vízhajtóként reggel, ébredés után, emésztésjavítóként evés előtt érdemes inni a citromfüvet gyógytea formájában. Egy pici mézzel könnyen ízletesebbé tehető, de keverhető például 100%-os gyümölcsteával is, ha ízekre vágysz.
Zsálya, az adu ász gyógytea
A zsályának igen sok jótékony hatása ismert, serkenti például a vérkeringést, így segít leszámolni a narancsbőrrel. Emellett kiváló baktériumölő, csökkenti az izzadás mértékét és erősíti az idegrendszert is. Sok más gyógyteához hasonlóan természetesen a zsálya is bevethető légzőszervi betegségek, illetve torok- és mandulagyulladás esetén, de cserszömörcével keverve a gyulladt fogínynek is hatásos ellenszere. Étkezés előtt fogyasztva segít megelőzni a puffadást. Napi 1-3 csészével ajánlott fogyasztani. Várandósok azonban kerüljék, mert vetélést okozhat.
Kakukkfű:
A sokak által csak olasz fűszerkeverékekből ismert kakukkfűről kevesen tudják, hogy gyógytea formájában is fogyasztható. Aromája erős. Kiváló immunerősítő, pozitív hatással van az idegrendszerre, illetve légúti gondok esetén is bevethető. A dohányosoknak, illetve frissen leszokottaknak különösen ajánlott a fogyasztása: segít regenerálni a károsodott szöveteket. Napi egyszer, ajánlottan a reggeli órákban fogyaszd, gőze is jótékony hatású. Epilepsziások és pajzsmirigy-betegek számára viszont nem ajánlott inni.