A halál tényleg a belekben lakozik? – Az emésztés szerepe
Az emésztés sokkal fontosabb szerepet játszik a normál egészségi állapot fenntartásában, mint azt sokan gondolják. Nem kizárólag az ételek feldolgozásáért felelős az emésztőrendszer, hanem számtalan más, fontos funkciót is ellát. Éppen ezért, ha működése nem megfelelő vagy valami miatt sérül, a teljes test működésére befolyást gyakorol. Pontosan hogyan? A cikket tovább olvasva megtudhatod.
Emésztés és minden más
A bevitt tápanyagok a belekből szívódnak fel a véráramba. Az emésztésért több millió idegsejt és bélbolyhok sokasága a felelős, a kezdeti folyamatoktól a hasznos tápanyagok felszívódásáig. Ezek nem megfelelő működése miatt léphetnek fel a jellemző, rossz emésztésre utaló tünetek, mint a puffadás, a hasmenés, a székrekedés, a görcsök vagy egyéb rosszullét.
Az emésztés és a belekben felgyülemlett szemét
A belekben az évek, évtizedek alatt több kilónyi mérgező „hulladék” is felhalmozódhat, ami lényegében emésztetlenül tárolódik. Az emésztés zavaraiból, a toxikus anyagok jelenléte miatt, más betegségek is kialakulhatnak rövidebb-hosszabb idő elteltével. A kedvezőtlen táplálkozás ezeknek az egyik fő forrása, de emellett az alábbiak is súlyosbíthatják az állapotot:
- dohányzás,
- cukorfogyasztás,
- alkoholfogyasztás,
- mozgásszegény életmód,
- fertőzések,
- folyamatos stressz,
- antibiotikumos kezelés(ek).
Mit okoz a rossz emésztés?
Hosszútávon a rossz emésztés legyengíti az immunrendszert, és teret enged a különböző
- allergiás megbetegedéseknek,
- krónikus fáradtsághoz, koncentrációzavarhoz vezethet,
- bőrproblémák alakulhatnak ki a hatására,
- gyakorivá válhat a migrénes fejfájás,
- és más, visszatérő fájdalmak is.
Mit tehetsz a jobb emésztésért?
A probléma megoldása a személyre szabott módszernél kezdődik. Ha megismered a probléma forrását és a tested egyedi működését, a megoldást is könnyen megtalálod majd – szakértői segítségért nézz körül szolgáltatásaink közt.