Így hat a testedre a rendszeres testmozgás: a fogyás mellett másért is jó

Szeretnél javítani tartósan az életminőségeden, megszépíteni a külsődet, és még a szexuális életed is jobbá tennéd? Itt a Neked való megoldás: a sportolás. Jó, persze, unalmasan hangzik, mindig, mindenre a testmozgást javasolják… De ha megtudod, milyen csodás hatással vannak a különféle, népszerű sportok a testedre és a szellemedre is, hidd el, megjön majd a motivációd. Olvass tovább!

Euforikus érzés – így segít az aerob jellegű sportolás

A futástól és más, aerob jellegű mozgásoktól alaposan fokozódik a teljes test vérkeringése, ami elengedhetetlen a megfelelő anyagcseréhez, egészséges szexuális étvágyhoz, mivel az intim területek véráramlása is jelentősen javul. Emellett pszichológiai kapcsolat is lehet a sport és a szex között, hiszen aki rendszeresen mozog, pozitívabb önbecsüléssel rendelkezik, a testére is büszkébb, aktivitása pedig nagyobb az aktus során, tehát jobb szexpartner is.

A sportolás és az alvás kapcsolata

Aki a rendszeres sportolás mellett teszi le a voksát, nagyobb eséllyel jó alvó, mint aki nem végez rendszeresen testmozgást. Miért? A sportolás javítja az alvásminőséget, aki rendszeresen végez izzasztó, teljes testet átmozgató edzést, könnyebben és többször éri el a mélyebb, REM alvási fázist. A könnyebb elalvást is segíti az, ha kellőképpen kifárasztod a fizikai tested, ülőmunkát végzők esetén tehát elengedhetetlen sporttal kompenzálni a napi nyolc óra mozgásszegénységet, ha végig szeretnék aludni az éjszakát.

Sportolással a szebb bőrért

Több kutatás is foglalkozott azzal, hogyan hat a bőr állapotára a testmozgás. Bár maga a hatásmechanizmus, illetve, hogy mely sportok igazán hatékonyak, még újabb kutatásokat igényelnek, azt megállapították az ontarioi McMaster Egyetemen, hogy a bőr rugalmasságában jelentős különbségek lehetnek a sportolók és nem sportolók közt. A vizsgálatban résztvevő, rendszeres testmozgást végző negyvenesek bőrének állapota ugyanis a húszas éveikben járókéhoz volt hasonlatos!

Tipp: 70% étkezés, 30% sport – vitalitás szempontjából is! Nemcsak a fogyás miatt, hanem a vitalitási szinted megőrzése vagy megemelése miatt is fontos az egészséges táplálkozás, a megfelelő ételek bevitele a szervezetedbe. Ingyenes kérdőívünk segítségével megtudhatod, milyen típusú az anyagcseréd, a szénhidrátban vagy inkább a fehérjében gazdagabb étrendtől leszel-e jobban?

Jobb hangulat: kedélyjavítók helyett sportolással!

Hormonális hatása is van a teljes testet alaposan átmozgató mozgásnak. Dopamin, endorfin és szerotonin is felszabadul sportolás közben, ami a központi idegrendszerre gyakorol hatást, kellemes, euforikus, felszabadító érzéseket keltve. A testmozgás tehát a depressziónak is ellenszere lehet, hiszen a rossz hangulatot képes átbillenteni, akárcsak egy kedélyjavító gyógyszer – csak épp sokkal egészségesebb annál!