Szénhidrát? Nem gond! Ennyit, így és ezeket eheted naponta!

A szénhidrátokat mostanában ősellenségként kezelik, pedig néhány szabály betartásával, és a megfelelő források fogyasztásával nemhogy gond nincs velük, de még hasznosak is. Mind az egészség, mind pedig a fogyás szempontjából.

Mi a szénhidrátforrások jelentősége általánosságban?

Leegyszerűsítve a kérdést, vannak hasznos, és vannak káros, nem hasznos szénhidrátok. Az előbbiek az alacsony vagy legfeljebb közepes glikémiás indexszel rendelkező, lassú felszívódású szénhidrátok, utóbbiak pedig a magas glikémiás indexű, gyors felszívódásúak.

A hasznos szénhidrátok szervezetre gyakorolt hatásai:

Egyedi adottságok az optimális mennyiség mögött

Érdemes tudnod, hogy az egészséges szénhidrátokra mindenkinek szüksége van – nincs olyan, hogy valakinek az étrendjéből ki lehet hagyni a szénhidrátot! Az nem mindegy, milyen mennyiségben, és a zsírhoz, illetve fehérjéhez viszonyítva, milyen arányban fogyasztod. Az anyagcseretípusod határozza meg, hogy mennyi szénhidrát bevitele az ideális számodra.

A Metodic Food glutén- és laktózmentes alapanyagokból, hozzáadott cukor és adalékok nélkül, kíméletes, diétás és egészséges étrendnek megfelelő eljárással készült fogásokat kínál Neked minden hétköznap, és az anyagcseretípusodnak megfelelő összetételben tartalmazza a makro tápanyagokat. Aktuális házhoz rendelhető menünket ide kattintva érheted el.

Fehérjetípus optimális beviteli aránya:

fehérje: 40%
szénhidrát 30%
zsír: 30%

Szénhidráttípus optimális beviteli aránya:

fehérje: 25%
szénhidrát: 60%
zsír: 15%

A legjobb szénhidrátforrások