Sikertelen diéták során vagy túl? Ezt kell tudnod, hogy több kudarc ne érjen
A női magazinok tele vannak fogyókúra tippekkel,, „hogyan fogyj le” módszerekkel. És több millió túlsúlyos ember hazájában a fogyás mindig hívó szó egy címlapon… De vajon kiknek szólnak ezek a megszólítások? Nem Neked. Nem a szomszédnak. Hanem a TÖMEGNEK. Tömeget céloz minden egyes, magazinban olvasott tuti fogyókúra, ami nem vesz figyelembe semmilyen sajátosságot. Ezért vall aztán újra meg újra kudarcot a legtöbb, mert Neked közel sem biztos, hogy a kiválasztott megfelelő. Cikkünkkel segítünk, hogyan mássz ki a divatos fogyókúrák csapdájából!
- Nem mindenkinek jó ugyanaz. A divatos fogyókúra programok, éppen népszerű diéták mindig egy sablonra építenek. Sablon étrendet szabnak meg, mindenkinek ugyanazokat az ételeket és tápanyagokat tiltják meg. Belegondoltál, mennyire különböznek az emberek külsőre? Belül ugyanez a helyzet, így szinte esélytelen, hogy ugyanaz a fogyókúra mindenki számára ideális legyen.
- Ami elvileg egészséges, nem biztos, hogy Neked is az. Sok diéta javasol például teljes kiőrlésű gabonákat fogyasztásra, vagy mintaétrendjében kefirt, joghurtot ír. De mi van akkor, ha Te gluténérzékeny vagy, csak nem tudsz róla? Ugyanez a helyzet a laktózzal is. Ilyenkor egészséges helyett számodra mérgező ételeket eszel, amelyek ráadásul fel is fújnak, és károsak az anyagcserédnek.
- Mire is jó tulajdonképpen, ha éhezel? Semmire! Akár minőségi (tápanyagmegvonás), akár mennyiségi éhezést választasz fogyókúra címszó alatt, valójában kárt teszel magadban. A szervezet nem tud meglenni szénhidrát, fehérje vagy zsír nélkül huzamosabb ideig, a titok abban áll, hogy ezeket megfelelő arányban edd. Ha pedig keveset eszel, vagy alig veszel magadhoz valamit, hidd el, már az első falat normál ételtől is duplán hízol majd.
- A fogyókúra, állítson magáról bármit, sosem egy változatos étkezést jelöl, hanem egyoldalú. Valamiből sokat, valamiből semennyit sem ehetsz – ez vajon egészséges? Persze, hogy nem.
- Összeszámoltad már, hetente hány fogyókúrás cikk jelenik meg a nyomtatott és az online magazinokban? Egyik napon még a zsír a mumus, a másik napon pedig szentté avatják, miközben azt ígérgetik, hogy minden zsírpárnádnak búcsút mondhatsz, és három nap alatt lapos lesz a hasad. Ezek tömegeket célzó, olvasóvonzó témák, amelyek nem célzottan Neked szólnak, funkciójuk pedig nem az, hogy Neked segítsenek.
+1 Ha koplalsz, valójában nem a zsírodból, a párnácskákból vesztesz. Először a víztől szabadul meg a szervezeted – az úgynevezett „lapos has diéták” építenek erre – később pedig az izmok bomlanak le. Miközben a zsír még mindig rajtad van, ha karcsúbb lettél, akkor is.
„Az ismerősöm magazinos fogyókúrától fogyott le, teljesen jól van, energikus, és szuperül tartja az étendet! Akkor hogy is van ez?”
Ha nem egy túlzottan szélsőséges, inkább életmódváltásra építő fogyókúra mellett teszi le valaki a voksát, előfordulhat, hogy „beletrafál”, ez nem vitatható. Lehet, hogy szerencsésen olyan étrendet sikerül választania, ami megfelel a teste, szervezete, idegrendszeri, anyagcsere- és hormonális működésének. De ezt szakértő nélkül elég nehéz elsőre kiválasztani, a túlzottan sok és folyamatos fogyókúra pedig hosszútávon egészségkárosító hatású is lehet, és még több pluszkilóhoz vezethet, így érdemes minél hamarabb cselekedni.
- Szó szerint testre szabott – figyelembe veszi az egyedi igényeit a szervezetnek, tehát mielőtt mintaétrendet kapnál, konzultálsz egy szakemberrel, aki mérést végez rajtad.
- Arányokkal számol – nem megtiltja egy-egy ételcsoport fogyasztását, hanem az eredményeid alapján meghatározza, milyen arányban fogyaszd őket.
- Figyelembe veszi a domináns hormontermelődet az étrend összeállításakor.
- Tápláló – sem minőségi, sem mennyiségi éhezést nem ír elő, figyelembe veszi a szükséges vitamin- és ásványi anyag- bevitelt.