Ha ezeket eszed reggelire, könnyű lesz a napod és a fogyás is
Mit válassz reggelire, ha sok energiát szeretnél, és az alakodat is megőriznéd?
A reggeli a nap egyik kiemelt étkezése. Nem erőltetjük, mert egyéni típustól függ, igényli-e valaki, de ha a reggeli étkezés mellett teszed le a voksod, arra is érdemes figyelni, mi kerül a tányérodra, táskádba – és legfőképp, a gyomrodba. Az alakod mellett az energiaszintedre is hatást gyakorol az, amit reggeli gyanánt megeszel, és ugye szerinted sem jó a napot már kapásból fáradtan indítani? A reggeli nagyban hozzájárul ahhoz, hogyan érzed magad ebben a napszakban, és az utána következőkben is.
Mi történik akkor, ha nem a megfelelő reggelit választod?
- elnehezül a gyomrod, fáradt leszel, “kajakóma” lesz úrrá rajtad, szíved szerint ledőlnél;
- egy időre úgy érezheted ugyan, jóllaktál, de az éhség nagyon gyorsan újra Rád tör, majd’ megveszel valami ételért;
- rövid időre úgy érzed, energiát nyertél, majd hirtelen elveszted azt.
Erre a legfontosabb, hogy odafigyelj
Lehet, hogy amit eszel, ízlik, és úgy gondolod, egészségesen táplálkozol, azonban ami globálisan „egészséges”, nem biztos, hogy a Te szervezeted számára is kedvező. Miért? Mert nem vagyunk egyformák.
A következő ételek, étel-ötletek irányadók. Az, hogy egyedileg Neked milyen tápanyagarány, milyen kalóriaértékű reggeli, illetve pontosan milyen ételek felelnek meg, az csak egyedileg, az anyagcseretípusod alapján deríthető ki.
Anyagcseretípus mérés szolgáltatásunkban ezek az egyedi tanácsok is benne foglaltatnak – bővebben itt tájékozódhatsz róla!
Van az úgynevezett szénhidráttípus, akinek a(z összetett), minőségi szénhidrátban gazdagabb ételek tesznek jót, míg a zsírosabb reggeliktől – kolbászos rántotta, szalonnás tükörtojás, szalámi – lecsökken az energiája, visszadőlne inkább aludni egyet.
teljes kiőrlésű gabona vagy gluténérzékenység esetén, gluténmentes gabonafélék;
ehhez zsírszegény sonka, főtt tojás;
házi, cukormentes müzli növényi tejjel;
alacsony cukortartalmú gyümölcsök, például bogyós gyümölcsök növényi tejjel vagy vízzel készült zabkásával;
zöldségek – salátaként vagy szendvicsbe.
Továbbá, van az úgynevezett fehérjetípus, akinek inkább tartalmasabb, zsírosabb-fehérjében gazdagabb táplálékra van szüksége, mert a szénhidrát-dominánsabb étkezések után gyorsan leesik az energiaszintje, és megéhezik. Neki tehát, bármennyire és népszerű “fogyókúrás” reggeli, nem ajánlott a zabkása, sem a kenyérfélék vagy a müzli.
tükörtojás – akár szalonnával is és sok nyers zöldséggel fogyasztva;
bármilyen más, tojásos étel: főtt tojás, buggyantott tojás, tojásmuffin, rántotta;
minőségi csirke- vagy pulykasonka, esetleg karaj salátalevélbe tekerve, más zöldségekkel;
avocadosaláta babbal;
protein shake, ha már alapvetően nem szoktál reggelizni, de kéne az energia – válassz jó minőségű fehérjét tartalmazó, lehetőleg tejtermék mentes változatot!