3 tipp, ami felpörgeti az anyagcserédet – egészségesebb és jobb a villámkúráknál!
Mivel végre berobbant a nyár, sokan most nézegetik kétségbeesetten magukat, hogy mit is kellene tenni. A legtöbb fogyni vágyó ilyenkor ugrik neki a mindenféle egészségtelen villám-fogyókúráknak is, amelyeknek a nagy része egészségtelen, és bár lehet, hogy elsőre úgy fest, hatékony, hosszabb távon biztosan nem az. Ha nagyon lemaradtál a fogyással, és most úgy érzed, csak lebernyegekben vagy hajlandó utcára menni 30 °C felett, akkor van egy jó hírünk: az anyagcsere működésed helyreállításával bizony a kilók is olvadni fognak rólad, és még az egészségednek sem ártasz vele, sőt.
Íme, a 3 anyagcsere pörgető tipp
Fogyást segítő torna
Átmozgathatod a bélrendszered, fokozhatod az anyagcsere működésed intenzitását, ha elvégzel pár jógagyakorlatot minden reggel és este. Az alábbiak a leghatékonyabbak:
Hagyj fel a mindenkit célzó, általános diétákkal!
Egyedi személyiség, egyedi anyagcsere
Ha az emberek különbözőek, az anyagcsere működésük miért lenne ugyanolyan? Ebből következik, hogy nem tud mindenki ugyanattól a módszertől, diétától fogyni és gyógyulni, nem jön helyre ugyanattól az étrendtől mindenki anyagcseréje. Éppen ezért, ne hallgass az olyan tanácsokra, hogy “nekem ez bejött, neked is be fog”, és a különböző női magazinok”újabb szuper diéta” cikkeire se hallgass inkább. Ezek általánosítanak, és semmilyen egyedi tényezőt nem vesznek figyelembe.
Inkább ismerd meg a saját tested, és annak szükségleteit. Ha tisztában vagy a működésével és azzal, mi az, amire igazán szüksége van, rövid időn belül már nem lesz szükséged a kampányszerű diétázásra. A Metodic Anyagcseretípus mérésen megtudhatod, milyen típusú az anyagcseréd, és milyen jellegű táplálkozás, milyen tápanyagarány mellett lesz megfelelő az anyagcsere működésed.
Néhány élelmiszert azért mindenki beiktathat
A típus a fogyasztás mennyiségében legyen irányadó.
A bélflóra egészségét magában foglaló étrend pro-, prebiotikumokban gazdag táplálékokat tartalmaz, amelyek optimális környezetet teremtenek a hasznos baktériumoknak, növelve a számukat, illetve elősegítik a patogén (káros) baktériumok visszaszorítását. A probiotikus élelmiszerek, termékek funkcionális élelmiszereknek minősülnek, melyek meghatározása: „azok az élelmiszerek, amelyek az emberi szervezetbe jutva a bélrendszer mikrokörnyezetének megváltoztatásával az ember egészségre kedvező hatást gyakorolnak.”
Az élelmi rostok növényi élelmiszerekben fellelhető, többnyire cukormolekulából felépülő makro elemek, amelyeket a szervezet nem tud megemészteni. Fokozzák a bélmozgást, gátolják a székrekedés kialakulását, felületükön káros anyagokat kötnek meg, és segítik azok távozását, továbbá lassítják a szénhidrát-felszívódást. A rostdús étkezés segít megakadályozni a székrekedés kialakulását, az anyagcsere „beragadását”. Ez hosszú távon azért is hasznos, mert a tartós székrekedés aranyeres panaszokhoz vezethet, illetve idővel akár a belek rákos betegségeihez is.