Imádod a csokit? Eláruljuk, hogyan edd, hogy az alakodnak se ártson
A csokoládé sokak „gyengéje”, sokan szeretik, és valóban nehéz ellenállni neki – de aki fogyni szeretne, többnyire lemond róla. Pedig nem feltétlenül kell, az egészséges életmódnak a csokoládé is részét képezheti, csak épp érdemes odafigyelni néhány dologra a fogyasztáskor.
Ahogy azt szinte mindig kiemeljük, nem hiszünk semmilyen szélsőséges és drasztikus fogyási módszerben, csakis a személyre szabott, egészséges és változatos táplálkozásban. Alapvetően ugyan a csokoládé ebbe nem fér bele, de bizonyos időközönként és szabályok betartása mellett szemet lehet hunyni felette.
- Tejcsokoládét semmiképp se fogyassz. Ez, tejtermék-tartalma mellett rengeteg hozzáadott cukrot is tartalmaz, kakaó-szárazanyag tartalma pedig alacsony.
- A megoldás tehát az étcsokoládé. 65-70% feletti kakaó-szárazanyag tartalom alatti terméket viszont ne vegyél meg.
- Arra is figyelj, hogy a csokoládé ne tartalmazzon hozzáadott cukrot (fruktózt sem!), vagy mesterséges édesítőanyagot. A steviával, eritriollal édesített, vagy édesítetlen változatokat válaszd – ezek egészségesek, és nem savasítják el drasztikus mértékben a szervezeted.
- Figyelj a mennyiségre! Heti 2-3-szor, alkalmanként 20 gramm csoki legyen a maximum fogyasztásod, lehetőség szerint még délután 3 óra előtt. A csokoládé ugyanis egy kifejezetten kalóriadús étel, és rendszeres és/vagy nagyobb mennyiségű fogyasztása könnyen zsírpárnákhoz vezethet.
- Az elfogyasztott csokoládé is szerepeljen az étkezési naplódban, ugyanúgy vidd fel a kalória- és tápanyagtartalmát! És persze, annyival kevesebb kalóriát vigyél be másból…
Metodic-tipp 1.: ha a számodra megfelelő tápanyag-arányokkal nem összeegyeztethető a csokoládé tápanyag-tartalma, úgy alakítsd a fogyasztását, hogy az legyen. Tehát egyél hozzá valami más (egészséges, típusodnak megfelelő ételt) is, ami kiegyenlíti az arányokat.
Metodic-tipp 2.: Bizonyos hormontípusokkal egyáltalán nem ajánlott a csokoládé fogyasztása, mert a csokoládé és hasonló stimuláns, mint a kávé.
Metodic-tipp 3.: Ha biztos akarsz lenni abban, belefér-e a csokoládé az étrendedbe, vagy jobb tőle elbúcsúzni mind a fogyás, minden az egészséged érdekében, derítsd ki anyagcsere típusodat. Az eredmények alapján személyre szabott tanácsokat kapsz azt illetően, miből és mennyit fogyaszthatsz, illetve mi az, amit inkább kerülnöd érdemes. A mérés részleteit ide kattintva találod.
- Pozitív hatást gyakorol a szívműködésre – a benne található flavonoidok csökkentik a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát, rugalmasabbá teszik az ereket.
- Mivel a csokoládé pozitívan hat a keringési rendszerre, élénkítő hatása is van – nem véletlen, hogy vizsgák előtt olyan sokan javasolnak pár kocka csokit a diákoknak.
- Segíti a szervezet természetes méregtelenítését, pozitív hatást gyakorol az anyagcsere működésére, sőt, még a hirtelen jövő éhségrohamok is csökkenthetők pár falat magas kakaótartalmú étcsokival.
- Erős antioxidáns, aminek köszönhetően a csokoládé segít káros szabad gyökök megkötésében, rákmegelőző és bőrszépítő hatással is rendelkezik.
- Mivel fokozza a különféle „boldogságért” felelős hormonok termelődését a szervezetben, joggal nevezik boldogságforrásnak. Azt azonban fontos tudni, hogy nem tart hosszú ideig a csokiból nyert öröm.
Ha evés után vagy uzsonnára jólesik némi édesség, de nem szeretnél olyasmit enni, ami hizlal vagy egészségtelen, rendelj ebédet és hozzá desszertet a megújult Metodic Foodtól, ahol garantáltan egészséges, friss alapanyagokból, és kíméletes eljárással készült ételek közül válogathatsz. Napi és heti menüinket itt tudod megtekinteni.