Ilyen az igazán hatékony diétás étrend – összeszedtük a tudnivalókat

Eleged van a súlytöbbletből? Egyre-másra buksz bele a drasztikus, önsanyargató fogyókúrákba? Nemcsak egy hétre fogynál le, hanem hosszú távon is meg akarod őrizni a karcsúságod? Egészségügyi okokból fogynál, mert tartasz a túlsúly következményeitől? Ha ezek közül akár csak egy kérdésre is igennel válaszoltál, a cikkben szereplő étrend biztosan segítségedre lesz.

Min múlik a karcsúság?

Genetikai-öröklött tényezők, a fizikai működésed és az életmódbeli sajátosságok, mint a mozgás mennyisége, típusa, illetve az étrend is meghatározzák az alkatodat. Ezek közül az öröklött tényezők ellen nem igazán tudsz mit tenni, viszont az utóbbi kettő is bőven elég ahhoz, hogy egészséges legyél és karcsú.

Mitől nem jó, és mitől működőképes egy étrend?

A divat-diéták azért nem hatékonyak hosszú távon, és azért nem segítenek mindenkinek, mert minden egyes fogyni vágyóra ugyanazt a módszert erőltetik: ugyanazok kerülnek tiltólistára, teljesen azonos az étrend. Nem veszik figyelembe a különbözőségeket, az egészségügyi sajátosságokat. A hatékony étrend, ami hosszú távon is tartható, azonban ezzel is kalkulál, így elkerülhető az, ami egyébként a legtöbb fogyókúrás kudarcot okozza:

Mindezek mellett, a jó étrend:

Az igazán hatásos étrend az alábbiak mentén épül fel

Nagyon leegyszerűsítve a folyamatot, az első két pont a tápanyagszükségletedet, illetve a számodra optimális tápanyagarányt határozza meg. A hormontípustól függ, mely ételek „tiltólistásak” számodra, mi mindentől hízol. A vércsoportod szintén a javasolt-nem javasolt élelmiszereket, étkezési szokásokat befolyásolja. Ezek mind összefüggésben állnak egymással.

Milyen típusok vannak?

Emésztés szempontjából:

Idegrendszeri szempontból:

Ezek arra vannak hatással, hogy mely makro-tápanyagok, milyen arányban való fogyasztása javasolt számodra. A megszokott és általánosan javasolt 40-30-30%-os arányú étrend sajnos csak az egyensúlyi típusok számára optimális, a másik két típus esetében ezt valamerre el kell tolni a szervezet és az anyagcsere optimális működése érdekében.

Hormonális szempontból:

Amilyen ételeket gyakran kívánsz és szeretsz, azok a nálad domináns szervet stimulálják, és serkentik hormontermelésre. Ez egy darabig kellemes, pozitív hatásokat okoz benned, viszont idővel, a folyamatos stimuláció hatására az adott szerv elkezd fáradni. Hormontermelése mérséklődik, a bevitt energia pedig ahelyett, hogy feldolgozódna, lerakódik. Így a hormontípus nem azt határozza meg, mit egyél, hanem azt, hogy mi mindent kerülj el!

A vércsoport, mint az mindenki számára ismeretes: 0-s, A-s, B-s vagy AB-s lehet. Meghatározza, hogy mely élelmiszereket emészti jobban, melyeket rosszabbul valaki. Jelentősége az egyéni étrend részletesebb összeállításakor van.

Még többet szeretnél tudni róla, hogyan fogyhatsz ezzel az étrenddel? Kattints ide!