Ezeket eheted, ha fogyni akarsz! 7 csoportnyi karcsúsító szénhidrátforrás

A mostanság igen népszerű és divatos diéták szinte kivétel nélkül a szénhidrát csökkentésére építenek, a szükséges energiabevitelt pedig a fehérje- és zsírbevitelre alapozzák. Alapvetően kalóriaszegényebbek a klasszikus nyugati táplálkozásnál.

Miért gondolják azt az emberek, hogy a szénhidrát hizlal?

Azért, mert hizlal – legalábbis úgy fogyasztva, ahogy azt a mindennapi táplálkozás során a legtöbbekre jellemző. Túl sok szénhidrátot esznek általában az emberek, sokan vannak, akik számára nem ideális az a mértékű bevitel, ahogy eszi a szénhidrátot, illetve rossz forrásokat választ.

Mi a szénhidrátforrások jelentősége?

Leegyszerűsítve a kérdést, vannak hasznos, és vannak káros, nem hasznos szénhidrátok. Az előbbiek az alacsony vagy legfeljesbb közepes glikémiás indexszel rendelkező, lassú felszívódású szénhidrátok, utóbbiak pedig a magas glikémiás indexű, gyors felszívódásúak.

Miért fordulhat elő, hogy van, akit jobban hizlalnak a szénhidrátforrások, másokat pedig nem, vagy kevésbé?

Az emberek szervezetének, anyagcseréjének működése különböző. Van, aki úgynevezett fehérjetípus – nekik kevesebb szénhidrátra, és arányaiban több fehérjére van szükségük ahhoz, hogy egészségesek és karcsúk legyenek, illetve vannak a szénhidráttípusok, ők azok, akik látszólag “nem híznak” a szénhidrátoktól. (Akkor, ha főként egészséges forrásokból viszik be.) Illetve, előbbi inkább a fehérjében gazdagabb, míg utóbbi a szénhidrátban gazdagabb ételekből nyer energiát. Nyilván ennek megfelelő a tápanyagok, a bevitt energia hasznosítása is a szervezet részéről.

Ha szeretnéd megtudni, melyik típusban tartozol, várunk Anyagcseretípus mérésünkön, ahol egyéni tanácsadást és táplálkozási ajánlást is kapsz, továbbá hormontípusodat is megállapítja szakértőnk.

A hasznos szénhidrátok szervezetre gyakorolt hatásai:

A káros szénhidrátok szervezetre gyakorolt hatásai:

7 csoportban összegyűjtöttük Neked a legjobb diétás szénhidrátforrásokat